Witamy Państwa na stronie internetowej Parafialnej Szkoły Polskiej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy Bazylice Św. Jacka w Chicago. Szkoła nasza powstała w 1984 roku. Siedzibą szkoły jest Parafia Św. Jacka znajdująca się w pólnocno-zachodniej części Chicago pod adresem 3636 W. Wolfram Street. Szkoła nasza oferuje naukę na poziomie przedszkola, szkoły podstawowej oraz liceum. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w dogodnych przedpołudniowych godzinach. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia strony internetowej naszej szkoły.


Słowo dyrektora szkoły
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Parafialna Szkoła Polska im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy Bazylice Św. Jacka w Chicago jest jedną z 38 polskich szkół działających w rejonie metropolii chicagowskiej. Co roku około trzystu młodych ludzi właśnie u nas poznaje trudne arkana języka polskiego. Zachęcamy Państwa do odwiedzenia naszej szkoły. Sami, na własne oczy zobaczycie, że uczęszczanie do polskiej szkoły może być prawdziwą przyjemnością.

Nasza profesjonalna kadra pracująca w szkole potrafi uczynić z nauczania ciekawą przygodę. Ucząc wychowujemy. Wierzymy głęboko, że umiejętności i wiadomości oraz system wartości, które wpajamy naszym uczniom w polskiej szkole pomagają im osiągać sukces w życiu. Wzrastający na amerykańskiej ziemi, z dala od kraju pochodzenia Rodziców, nasi uczniowie noszą w sobie świadomość dziedzictwa wyniesionego z kraju nad Wisłą, bo stamtąd przecież ich korzenie.

Mottem naszych działań edukacyjnych uczyniliśmy słowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, patrona naszej szkoły: ,, Każda wielka rzecz musi kosztować i musi być trudna. Tylko rzeczy małe i liche są łatwe".

Przyjdźcie Państwo do nas, a zobaczycie, że ,,dzieciństwo nie jest jedynie przygotowaniem do życia, jak często uważamy myśląc o naszych dzieciach, lecz jest już prawdziwym życiem" -- Peter Rosegger.

Zapraszamy!!!


Ewa Koch
dyrektor polskiej szkoły

Parafia Św. Jacka
3640 W. Wolfram
Chicago, IL 60618
Tel. 773-342-3636

Ewa Koch
Dyrektor Szkoły
Tel. 224-433-0386

email: info(at) polskaszkolawyszynskiego.com