Polska Szkoła, Chicago
Polska Szkoła Wyszyńskiego Polska Szkoła Wyszyńskiego Polska Szkoła Wyszyńskiego Polska Szkoła Wyszyńskiego Polska Szkoła Wyszyńskiego Polska Szkoła Wyszyńskiego Polska Szkoła Wyszyńskiego Polska Szkoła Wyszyńskiego

Witamy Państwa na stronie internetowej Parafialnej Szkoły Polskiej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy Bazylice Św. Jacka w Chicago. Szkoła nasza powstała w 1984 roku. Siedzibą szkoły jest Parafia Św. Jacka znajdująca się w pólnocno-zachodniej części Chicago pod adresem 3636 W. Wolfram Street. Szkoła nasza oferuje naukę na poziomie przedszkola, szkoły podstawowej oraz liceum. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w dogodnych przedpołudniowych godzinach. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia strony internetowej naszej szkoły.


Słowo dyrektora szkoły
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Parafialna Szkoła Polska im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy Bazylice Św. Jacka w Chicago jest jedną z 38 polskich szkół działających w rejonie metropolii chicagowskiej. Co roku około trzystu młodych ludzi właśnie u nas poznaje trudne arkana języka polskiego. Zachęcamy Państwa do odwiedzenia naszej szkoły. Sami, na własne oczy zobaczycie, że uczęszczanie do polskiej szkoły może być prawdziwą przyjemnością.

Nasza profesjonalna kadra pracująca w szkole potrafi uczynić z nauczania ciekawą przygodę. Ucząc wychowujemy. Wierzymy głęboko, że umiejętności i wiadomości oraz system wartości, które wpajamy naszym uczniom w polskiej szkole pomagają im osiągać sukces w życiu. Wzrastający na amerykańskiej ziemi, z dala od kraju pochodzenia Rodziców, nasi uczniowie noszą w sobie świadomość dziedzictwa wyniesionego z kraju nad Wisłą, bo stamtąd przecież ich korzenie.

Mottem naszych działań edukacyjnych uczyniliśmy słowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, patrona naszej szkoły: ,, Każda wielka rzecz musi kosztować i musi być trudna. Tylko rzeczy małe i liche są łatwe".

Przyjdźcie Państwo do nas, a zobaczycie, że ,,dzieciństwo nie jest jedynie przygotowaniem do życia, jak często uważamy myśląc o naszych dzieciach, lecz jest już prawdziwym życiem" -- Peter Rosegger.

Zapraszamy!!!


Ewa Koch
dyrektor polskiej szkoły

Parafia Św. Jacka
3640 W. Wolfram
Chicago, IL 60618
Tel. 773-342-3636

Ewa Koch
Dyrektor Szkoły
Tel. 224-433-0386

email: info(at) polskaszkolawyszynskiego.com