Informujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie organizowanym przez American Polish Advisory Council i Polish Women in Business. Konkurs polega na napisaniu eseju na temat: ,,Polish heritage in Illinois". Zwycięzcy otrzymują stypendia w wysokosci $250.00 i ,,gift packages" do lokalnych restauracji. Wiecej informacji można uzyskać pod email:

American Polish Advisory Council <office@americanpolishcouncil.org> lub pod numerem telefonu: 202 630 1714 / proszę pytać o Student Essay Contest/.

 

Z przyjemnością informujemy Państwa o możliwości udziału dzieci i młodzieży w kolejnym konkursie. Jest to IV edycja konkursu ,,Być Polakiem", którego organizatorem jest Fundacja ,,Świat na Tak". Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, w tym wyjazd do Polski, zwiedzanie Sejmu RP, uroczysta gala wręczenia nagród w Zamku Królewskim w Warszawie !

Jeśli jesteś młodym Polakiem, mieszkasz poza granicami Ojczyzny, ZGŁOŚ SIĘ DO KONKURSU!

Jeśli masz 9 - 25 lat, znasz język polski, ale mieszkasz za granicą, lubisz Polskę i chcesz w nagrodę przyjechać do Ojczyzny, prześlij pracę pisemną lub multimedialną na jeden z tematów:

  • grupa I - / 9 - 10 lat /: Tajemnica rodzinnej pamiątki.
  • grupa II - / 11 - 12 lat /: List do Starego Doktora ( Janusza Korczaka )
  • grupa III - / 13 - 15 lat /: Opowieść rodzinna, która warto ocalić od zapomnienia.
  • grupa IV - / 16 -19 lat /: Odsiecz wiedeńska oczyma jej uczestnika.
  • grupa V - / studenci, do 25 roku życia /: Odblaski polskości.

Aby wziąć udział w konkursie musisz wypełnić Formularz Zgłoszeniowy oraz przesłać swoją prace zgodnie z regulaminem. Zapoznaj się z tematami prac w swojej grupie wiekowej i do 15 marca 2013 roku podziel się swoimi pomysłami. Decyduje data stempla pocztowego.

Regulamin Konkursu oraz szczegółowe informacje dostepne są na stronie www.swiatnatak.pl. ZAPRASZAMY !!!

 

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursach organizowanych przez inne polskie szkoły i organizacje. Jest ich w tym roku szkolnym wyjątkowo dużo, a więc każdy utalentowany uczeń może znaleźć coś dla siebie. Dokładne informacje na temat wszystkich konkursów posiadają wychowawcy klas. Można je także uzyskać pod numerem telefonu: 224 433 0386. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursach !!!

Konkurs Talentów - organizowany jest przez Akademię Języka Polskiego w Bartlett, zgłoszenia można nadsyłać do 20 lutego 2013 roku, a konkurs odbędzie się 10 marca 2013 roku. Zapraszamy utalentowanych uczniów do zaprezentowania swoich umiejętności.

Konkurs historyczny - adresowany jest do uczniów klas licealnych i poświęcony jest powstaniu styczniowemu, którego 150 rocznica obchodzona jest w tym roku. Organizatorem konkursu jest Polska Szkoła im. Prałata Cholewińskiego z Palos Hights, a uczestnicy muszą zgłosić swój udział do końca lutego. Konkurs odbędzie się 16 marca 2013 roku. Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

Konkurs plastyczny Firmy Krakus - organizatorem jest Firma Krakus, a konkurs odbywa się pod patronatem Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce - adresowany jest do uczniów młodszych klas, którzy widzielii przedstawienie ,,Król Krakus". Najlepsze prace wyłonione w edycji szkolnej konkursu będą reprezentować naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym. Termin składania prac upływa 23 marca 2013 roku, a zwycięzców poznamy po 20 kwietnia 2013 roku.

Konkurs piosenki - organizuje Polska Szkoła im. Emilii Plater w Bartlett, tym razem jest on poświęcony piosenkom turystycznym i nosi tytuł ,,Na turystycznym szlaku...". Zgłoszenia uczestników prosze nadsyłać do 23 kwietnia 2013 roku, a konkurs odbędzie się 6 kwietnia 2013 roku.

 

 

Uczniowie klas VIII oraz liceum w najbliższą sobotę 27 października 2012 roku wyjeżdżają na wystawę do Copernicus Center. Wystawa ta jest tematycznie związana z konkursem plastycznym, w którym uczestniczyli uczniowie. Nosi ona tytuł: ,,Polacy ratujący Żydów w czasie zagłady" czyli ,,Pomoc Polaków dla ludności żydowskiej w Małopolsce w latach 1939-1945". Uczniowie będą mieli okazję do skonfrontowania wiedzy, którą posiedli przygotowując się do konkursu ,,Polscy Sprawiedliwi - przywracanie pamięci" z faktami przedstawionymi na wystawie. Po obejrzeniu ekspozycji uczniowie razem z wychowawcami i Księdzem Adamem Piaseckim udadzą się na Cmentarz Św. Wojciecha. Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych złożą wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim i pomodlą się w intencji ofiar wojen oraz wszystkich, którzy już od nas odeszli. Kartę zgłoszenia na wyjazd można pobrać ze strony internetowej szkoły /podstrona: formy/. Przejazd autobusem na wystawe i cmentarz kosztuje $6.00. Zapraszamy uczniów do licznego udziału w wyjeździe.

 

W naszej szkole w sobotę 20 października 2012 roku odbył się konkurs plastyczny ,,Polscy Sprawiedliwi - przywracanie pamięci". W konkursie wzięli udział uczniowie klas VIII oraz liceum. Celem konkursu było przypomnienie młodzieży sylwetek Polaków, którzy podczas II wojny światowej narażali życie swoje i swoich najbliższych, ratując prześladowanych Żydów. Zadaniem uczniów biorących udział w konkursie, było zaprojektowanie karty z albumu poświęconej osobie lub rodzinie polskiej, która otrzymała tytuł ,,Sprawiedliwy wśród Narodów Świata". Organizatorem konkursu jest Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce, a ogólnochicagowski finał konkursu odbędzie się w niedzielę 28 października 2012 roku. Gratulujemy wszystkim uczniom, ktorzy przygotowali ,,karty pamięci" i wzięli udział w konkursie. Prac zgłoszonych do konkursu było 37. Do ich oceniania zaprosiliśmy wszystkich uczniów z klas biorących udział w konkursie, rodziców-dyżurnych oraz pracowników szkoły. Sędziowie mieli bardzo trudne zadanie, bo ciekawych prac było wiele. Zgodnie jednak przyznali nagrody następującym ,,kartom pamięci":

I miejsce - Chanel Polakowska - klasa I liceum - wychowawca pani Renata Pasieka

II miejsce - Roxana Kolber - klasa III - wychowawca pani Maria Piątek

II miejsce - Jacek Walas - klasa VIII - wychowawca pani Monika Janik

III miejsce - Marta Bożek - klasa I liceum - wychowawca pani Renata Pasieka

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w konkursie międzyszkolnym. Gratulujemy Rodzicom zwycięzców oraz ich Wychowawcom.

 

Zapraszamy uczniów klasy 1, 2, 3, 4 i 5 szkoły podstawowej na przedstawienie ,,Pinokio". 13 października 2012 roku nasza szkoła organizuje wyjazd uczniów do Copernicus Center. Spod budynku szkoły wyjeżdżamy o godz. 9:00, a powrót przewidujemy na godz. 12:15 po południu. Bilet do teatru i przejazd autobusem kosztują $16.00. Prosimy wszystkich uczniów o zwrot wypełnionych form zgłoszeniowych, wraz z opłatą 29 września. Formę zgłoszeniową można pobrać ze strony internetowej szkoły /link: formy rejestracyjne/. Uczniowie, którzy nie pojadą do teatru będą mieć normalne zajęcia szkolne. Zapraszamy !!!  

 

Zapraszamy społeczność Parafialnej Szkoły Polskiej do udziału w karnawale parafialnym, który odbywać się będzie w dniach od 16 do 19 sierpnia 2012 roku. Dokładnych informacji o godzinach trwania karnawału proszę szukać na stronie internetowej Bazyliki Św. Jacka.

Rekrutacja na rok szkolny 2012/2013

Już po raz trzeci OTWARTA SZKOŁA zaprasza dzieci i młodzież polską przebywającą poza granicami Kraju do udziału w lekcjach on-line, kołach zainteresowań i zajęciach dla dzieci  słabiej władających językiem polskim. Więcej informacji na stronie internetowej: www.otwartaszkola.pl

 

 

Parafia Św. Jacka
3640 W. Wolfram
Chicago, IL 60618
Tel. 773-342-3636

Ewa Koch
Dyrektor Szkoły
Tel. 224-433-0386

email: info(at) polskaszkolawyszynskiego.com