11/4/17

Lekcja 9

Temat: WARZYWA

Na zajęciach dzieci poznawały polskie nazwy warzyw, dotykały i wąchały świeże warzywa, określaliśmy ich kolory i kształty.

Poznawalismy także literę U i słówka rozpoczynające się dźwiękiem tej litery (ucho, ubranie, umywalka, ul, Ula).

W miesiącach jesiennych rozmawiamy wraz z dziećmi o jesieni, kolorach tej pory roku oraz darach jesieni (owoce, warzywa, liście, kasztany, żołędzie, grzyby).

Towarzysza nam piosenki, m.in.:

• "Kolorowe listki"
  • Czerwone jabłuszko"
  • "Ogórek"
  • "Kolczasty jeżyk"

Można je odszukać na internecie i razem z dziećmi śpiewać w domu.

Zadanie domowe:

• Ćwiczenia str. 59
  • Powtórz  poznane na lekcji nazwy warzyw.
  • 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości Polski. Proszę aby tego dnia dzieci przyszły do szkoły ubrane w barwy biało-czerwone.

Życzę słonecznego i radosnego tygodnia. Mariola Chwojnicki