Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice,

Przypominamy, że już w najbliższą sobotę czyli 23 sierpnia w godzinach od 10:00 rano do godziny 2:00 po południu odbywać się będą zapisy na rok szkolny 2014/2015. Wszystkich, którzy jeszcze nie dopełnili tego obowiązku serdecznie zapraszamy do Ressurection Hall.

Natomiast w niedzielę 24 sierpnia zapraszamy wszystkich Nauczycieli, Uczniów i Rodziców na piknik organizowany przez Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce. Podczas pikniku odbędą się II Targi Szkół Polonijnych. Szkoły polskie aglomeracji chicagowskiej będą prezentowały swoje osiągnięcia i zapraszały dzieci oraz mlodzież do nauki języka polskiego. Serdecznie zapraszamy !!! Targi i piknik odbywaja sie pod adresem:

Park Catherine Chevalier, działka #2

5564 N East River Rd, Chicago

 

 

Polska Szkoła wita Was po wakacjach i zaprasza na rozpoczęcie roku szkolnego !!! Mamy nadzieję, że wakacyjne miesiące minęły Wam wesoło i przeżyliście ciekawe przygody. Zapraszamy drodzy Uczniowie i Rodzice na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015. Tradycyjnie zaczynamy rok szkolny mszą świętą w Bazylice Świętego Jacka. Potem razem z Nauczycielami przechodzimy do klas, w których będą odbywały się zajęcia. Zapraszamy 6 września 2014 roku na godzinę 9:00 do bazyliki. Czekamy na Was !!!

 

 

 

Z przyjemnością informujemy Państwa, że nasza uczennica Paulina Bober z klasy II liceum pani Jadwigi Pytlik-Kacik zdobyła kolejną nagrodę. Tym razem Paulina brała udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Polską Szkołę im. Jana Matejki w McHenry. Za tydzień 2 marca 2013 roku podczas wielkiej gali ogłoszone zostaną wyniki i dowiemy się jaką nagrodę zdobyła Paulina. Serdecznie jej i wychowawcy gratulujemy .Mamy nadzieję, że przykład Pauliny i jej licznych sukcesów odnoszonych w konkursach międzyszkolnych będzie inspiracją dla innych uczniów naszej szkoły. W tym roku szkolnym mozna wziąć jeszcze udział w kilku innych konkursach. Zapraszamy !!!

 

Uczniów klas 8 i klas II liceum zapraszamy na projekcję filmu ,,1939. Tajemnica Westerplatte", która będzie miała miejsce w sobotę 23 lutego 2013 roku w kinie Muvico w Rosemont. Zapraszamy wszystkich do wypełnienia karty zgłoszeniowej, którą można wydrukować z naszej strony internetowej /formy/ i oddanie jej wychowawcom klas w sobotę 16 lutego 2013 roku.

Gratulujemy uczennicy klasy 5 Jacqueline Polakowskiej zdobycia I miejsca w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Polską Szkołę im. Gen. Władysława Andersa w Chicago. Jacqueline recytowała wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pod tytułem ,,Sen żołnierza" i otrzymała pierwszą nagrodę w grupie uczniów z klas 4, 5 i 6. Gratulujemy Jacqueline, jej rodzicom i wychowawcy klasy 5 !!! Gratulujemy również uczennicy klasy II liceum Paulinie Bober, która w tym samym konkursie zdobyła I miejsce w grupie uczniów klas licealnych. Paulina recytowała wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pod tytułem ,,Pieśń o fladze'. Gratulujemy Paulinie, jej rodzinie oraz wychowawcy klasy pani Jadwidze Pytlik-Kacik. Jesteśmy bardzo dumni z występu naszych uczennic i życzymy im wielu kolejnych sukcesów.   

 

 

Uczniów klas 6 i klasy 7 zapraszamy na przedstawienie ,,Festiwal podwórkowy", które wystawione będzie w Copernicus Center 17 listopada 2012 roku. Zapraszamy wszystkich do wypełnienia karty zgłoszeniowej, którą można wydrukować z naszej strony internetowej /formy/ i oddanie jej wychowawcom klas w sobotę 3 listopada 2012 roku. Organizatorzy obiecują wszystkim świetną zabawę !!! Zapraszamy !!!

 

Przypominamy, że uczniowie klas VIII oraz liceum wyjeżdżają w najbliższą sobotę tzn. 27 października 2012 roku do Copernicus Center na wystawę ,,Polacy ratujący Żydów w czasie Zagłady". Po zwiedzeniu ekspozycji młodzież uda się na Cmentarz Św. Wojciecha w Niles. Tam znajduje się Pomnik Katyński pod którym złożymy wieńce i kwiaty. Zapraszamy wszystkich na wyjazd. Przejazd autobusem kosztuje $6.00.

 

Rodzicom i opiekunom uczniów klas 1, 2, 3. 4 i 5 przypominamy, że za tydzień 13 października dzieci wyjeżdżaja do Copernicus Center na przedstawienie ,,Pinokio". Zapominalskim, którzy nie oddali jeszcze form zgłoszeniowych przypominamy o konieczności ich zwrotu wraz z opłatą w najbliższą sobotę czyli 6 października. Wyjazd do teatru spod budynku szkoły nastąpi punktualnie o godz. 9:00 rano, a powrót przewidujemy na godz. 12:00 Dzieci, które nie jadą na przedstawienie mają obowiązek uczestniczenia w regularnych zajęciach szkolnych. Poprowadzi je nauczyciel zastępujący wychowawcę. Formę zgłoszeniową można wydrukować z naszej strony internetowej /podstrona: formy/. Zapraszamy uczniów do udziału w przedstawieniu !!!

 

Dziękujemy Rodzicom, którzy uczestniczyli w zebraniu oraz spotkaniach z wychowawcami w klasach. Państwa zainteresowanie szkołą pomaga naszym uczniom polubić polską szkołę i uczęszczać do niej z przyjemnością.

 

 

Zapraszamy Rodziców i Opiekunów naszych uczniów na pierwsze w tym roku zebranie rodziców, które odbędzie w sobotę 29 września 2012 roku o godzinie 10:30 w Ressurection Hall. Rada Szkolna poinformuje Państwa o działaniach szkoły w bieżącym roku szkolnym. Omówi sprawę zapisów, opłat za naukę, planu pracy szkoły i jej kalendarza. Szczególną uwagę poświęcimy kwestii obowiązkowych dyżurów rodziców. Po zebraniu ogólnym przejdziecie Panstwo do klas. Poznacie wychowawców swoich dzieci, zapoznacie się z programem nauczania w klasie, do której uczęszcza córka lub syn. Będzie to doskonała okazja do poznania wymagań i oczekiwań nauczyciela oraz zaoferowania mu swojej pomocy w przygotowaniu klasowych uroczystości i akcji na rzecz zbierania dodatkowych funduszy na cele szkolne. Zapraszamy wszystkich !!!  

Rodzice, których dzieci uczęszczają do różnych klas będą mogli spotkać się ze wszystkimi wychowawcami swoich dzieci, ponieważ nauczyciele będą prowadzic 3 powtarzające się 20 minutowe sesje. Prosimy Państwa o liczny udział w zebraniu. Państwa zainteresowanie i zaangażowanie w życie naszej szkoły pomaga dzieciom ją polubić i uczyć się polskiego z przyjemnością.

Zapraszamy !!! 

8 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Jest to 29 rok pracy naszej szkoły. Pani Krystyna Szumilas Minister Edukacji Narodowej w Polsce ogłosiła rok szkolny 2012/2013 ,,Rokiem Bezpiecznej Szkoły". Ta deklaracja podkreśla jak ważną rolę w działaniach każdej szkoły pełnią wychowanie i zapewnienie uczniom poczucia bezpieczeństwa. Szkoła zawsze uczy i wychowuje, ale w tym roku szkolnym będziemy szczególnie eksponować walory wychowawcze edukacji w polskiej szkole.

Kochani Uczniowie życzymy Wam aby nowy rok szkolny przyniósł wiele sukcesów, a zdobyta wiedza okazała się przydatna i ciekawa.

Zapraszamy Rodziców do aktywnego udziału w życiu szkoły. Niech osiągnięcia Państwa dzieci będą powodem do dumy i zadowolenia.  

Drodzy Nauczyciele, to dzięki Waszej kreatywności i zaangażowaniu szkoła staje się miejscem, do którego chętnie przychodzą uczniowie. Czerpcie satysfakcję z pracy z tymi, których dusze i umysły kształtujecie.

 

 

 

 Wszystkim naszym Uczniom i ich rodzicom życzymy udanych, pełnych słońca wakacji. Odpoczywajcie zdrowo i bezpiecznie. Wykorzystajcie czas odpoczynku jak najlepiej. Wracajcie do nas we wrześniu nie tylko opaleni i doroślejsi, ale także wzbogaceni nowymi doświadczeniami i przeżyciami.

Zapraszamy wszystkie rodziny uczniów do wzięcia udziału w karnawale parafialnym. W tym roku będzie się on odbywał w dniach od 16 do 19 sierpnia.

Szukamy wolontariuszy, którzy chcieliby ofiarować swój czas pomagając podczas karnawału. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z Panią Mary Tarnawski pod numerem telefonu: 630 863 1828. 

Przypominamy wszystkim Rodzicom o konieczności zapisania swoich dzieci do polskiej szkoły w każdym roku szkolnym.

Zapisy na rok szkolny 2012/2013 odbywać się będą:

  • podczas karnawału parafialnego,
  • 18 i 19 sierpnia w godzinach od 10:00 rano do 2:00 po południu,
  • 25 i 26 sierpnia w godzinach od 10:00 rano do 2:00 po południu.

Zapraszamy !!!

Forma rejestracyjna znajduje się na stronie internetowej szkoły pod hasłem: formy rejestracyjne.

Polska Szkoła im. Wyszyńskiego jest już na Facebooku. Zapraszamy do polubienia nas !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

Parafia Św. Jacka
3640 W. Wolfram
Chicago, IL 60618
Tel. 773-342-3636

Ewa Koch
Dyrektor Szkoły
Tel. 224-433-0386

email: info(at) polskaszkolawyszynskiego.com